• Sohbet etmek, iletişim kurmak, tanışmak ve arkadaş olmak için ilk adımdır. Ana okulu ile başlayan sosyal hayatımızda, ilk arkadaşlık, ilk hoşlanma, paylaşma ve sohbet ederek tanışma ve yakınlaşmanın başladığı yer sayılabilir. Yaşımız ilerledikçe deyim yerindeyse büyümeye ve hayata atılmaya başladıkça, arkadaş çevremizin genişlemesi, sosyal bir kişi olmak, iş arkadaşları ve muşteriler kazanmak için girişken (çekinmeyen) düzgün bir diksiyon, kişilerle diyalog kurabilmek ve sohbet etmekten geçmektedir.

  Günümüz şartlarında kullanıcı ve çevremizle ( arkadaş, akraba, aile bireyleri, iş arkadaşları, müşteriler) iletişim halinde olmak onlarla sohbet etmek, hal ve hatır sormak bile bizi, sevilen sosyal çevresi geniş, aranan ve tercih edilen kişiler arasında olmamızı sağlamaktadır. Düzgün diyalog kurmak, konuşmak ve sohbet etmek için ne yapılmalı? Konuşmanın düzgün akıcı ve toplum içerisinde duraklamadan yapılmasıda ebette önemli, kelimele seçimleri, söyleme tarzı, ve düşündüklerini birebir aktarabilmek için öncelikle yapılması gereken kitap okumaktır. Kitap okumak hem bilgi ve kelime hazinemizi genişletirken konuşma ve diksiyon kullanımı kelime seçimleri ve anlatmak istenileni dile getirme konularında süphesiz ilk seçenektir. Kitap okumak dışında bilgi düzeyi yüksek, kültürlü yani elit kişilerle arkadaşlık kurmak sohbet etmek, ne kadar çok sohbet edersek, pratik yapmış olur ve konuşma, diyalog kurma konularında kendimizi geliştirebiliriz. Çağımızın teknoloji ve bilgi çağı olması, bireylerin internet ve internete bağlanabilen bilgisayar ve mobil cihazların ( android, ios, tablet, iphone, ipad) kullanımı arttırmış, neredeyse tüm insanlar, internete bağlanabilen cihazlara sahip ve kullanabilir duruma gelmiştir. Kişiler sohbet ve iletişim, diyalog kurma, haberleşme, konuşma gereği duyduğu zamanlarda teknolojik cihazlar aracılığı ile bu gereksinimlerini karşılayabilmektedirler.

  Bilgisayar ve internete bağlanabilen mobil cihaz kullanıcıları için internet ortamında diyalog kurmaları, sohbet edebilmeleri, yeni arkadaşlıklar ve dostluklar kazanmaları için sohbet odaları oluşturulmuştur. Sohbet odaları, irc network ağı üzerinde oluşturulan, kullanıcıların web, mobil, mirc gibi mobil cihazlarda uyum sağlayan yazılımları kullanarak erişim sağlayabildikleri, içerisinde çevrim içi kullanıcıların bulunduğu sanal sohbet yerleridir. Sohbet Odaları, genel ve özel olmak üzere kullanıcılara aralarında sohbet edebilicekleri seçenekler sunmaktadır. Sohbet etmek dışında, internet üzerinden şarkı dinleyebilicekleri online internet radyosu ve kullanıcıların eğlenerek zaman geçirebilicekleri oyun odalarınıda barındırırlar. Diyalog kurma, daha etkili sohbet edebilme, diksiyonunu duzeltme, oyun oynayarak yada internet üzerinden radyo dinlemek isteyenler için seçenekler sunan Sohbet odaları, sohbet ve diyalog pratiği yaparak konuşma ve iletişim kurma becerisini arttırmanın interaktif yollarından birisidir.

  Yeni arkadaşlar edinme, diyalog, diksiyon ve konuşma alıştırması yapmak, Türkçe konuşma ve yazmasını geliştirmek hatta ilerletmek isteyen kullanıcılar için evleriden yada internete bağlanabilen cihazları ile diledikleri anda dünyanın dört bir yerinden erişim sağlayabilicekleri, eğlenceli ve keyifli vakit geçirerek kendilerini geliştirebilicekleri sohbet odalarımızı hiçbir ücret ödemeden, üye olmadan, tüm mobil cihazlara uyumlu mobil sohbet seçeneği sayesinde kullanabilir, sosyal çevrenizi genişleterek sohbet etme, diyalog kurma, konuşma yazı yazma ve iletişim becerilerinizi arttırabilirsiniz.

   


  votre commentaire


  Suivre le flux RSS des articles de cette rubrique
  Suivre le flux RSS des commentaires de cette rubrique